Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį paskelbė, kad melagis Gražulis paskleidė garbę ir orumą žeminančią nuomonę apie mano senelį. Skamba teisingai, tačiau velnias, kaip visad, slypi detalėse.
Teismo sprendime tiek alogizmų ir jis kuria daug blogų precedentų, todėl, be abejo, bus pateikta apeliacija.
Į teismą buvo kreiptasi reikalaujant, kad būtų paneigti Gražulio melai apie mano senelį, jau mirusį politinį kalinį, kuris buvo nuteistas ir ilgus metus kalėjo Vorkutos lageriuose už tai kad priklausė partizanų būrio „Meldučiai“ rezervui ir visaip rėmė partizanus.
Jau tapo įprasta, kas visokie šmikiai šmeižia mirusius šiems negalint apsiginti. Vis dėlto ypatingai baisu, kai toks šmeižtas skleidžiamas apie politinį kalinį, partizanų rėmėją, kuris, kaip ir visa jo šeima (jo tėvas, mano prosenelis, kalėjo Karagandos lageriuose, o visa šeima buvo ištremti į Sibirą) iškentė ruskių okupacijos košmarus, neteko namų, visas jų turtas buvo konfiskuotas, o gyvenimas sulaužytas.
Teismui buvo pateikta Ypatingojo archyvo medžiaga, kad į lagerius jis ir jo šeima buvo išvežti dėl jau minėtų kaltinimų.
Galvojau, kad Lietuvos teisėjams sąžinė neleis, net jeigu jie nežino, savo Tėvynės istorijos, nesuvokia jos žmonių kančios, bent jau sugebėti atskirti faktą nuo nuomonės.
Žodis „galimai“ dabar tapęs kiekvieno melagio identifikacijos kortele – jį naudodamas šis atvirai deklaruoja, kad žino, kad jo sakomas tekstas yra melagingas ir tik siekia apsisaugoti nuo teisinio persekiojimo už savo melus.
Teismas tai įvertino, ir žodis galimai Gražuliui nesuveikė. Tačiau teismas nusprendė sukurti naują melagių užuovėją, pavadinimu „žmonės kalba“.
Taip ir darė Gražulis. Teisme jis net nebandė gintis, kad skleidžia melus, tačiau argumentavo tuo, kad tai jam pasakė… jau mirę žmonės. Neseniai mirę, todėl negalintys liūdyti teisme. Ir tada politinis kalinys jau nebėra politinis kalinys, nes kažkokie mirę žmonės esą kalbėjo ir manė kitaip.
Ir, kaip kalba žmonės, nekompetentinga teisėja, šį argumentą priėmė. Toks teismo sprendimas kuria precedentą ateičiai melagiams dangstytis. Todėl sprendimą privalu skųsti.
Melas — tai virusas. Kai nustoji kovoti su melu, jis plinta, nes žmonės tiki, kas kalbama, ypač kai jiems suteikia abejonės galimybę. Taip palaipsniui formuojasi “galbūt” realybė, kurioje žmonės gyvena, nesuprasdami kad jais manipuliuoja tokio lygio šmikiai kaip Gražulis.