Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ką treti karo Ukrainoje metai signalizuoja apie šiuolaikinę Rusiją?

Nemalonus tekstas. Ką treti karo Ukrainoje metai signalizuoja apie šiuolaikinę Rusiją?

Rusija, kaip ir visą jos istoriją, išsaugo gebėjimą prisitaikyti ir greitai mokytis iš savo klaidų. Karus ji visada pradeda katastrofiškai, tačiau ilgainiui įsisavina pamokas iš karo lauko ir sugrįžta kitokia. 

BVP lentelės nėra tikslios realaus gyvenimo valstybėje atspindys – kaip ir žemėlapis nėra teritorija. Šalis, turinti vos 2 proc. pasaulio BVP, kariauja su visa Vakarų civilizacija. Šios lentelės pateikiamos doleriais ar eurais, Rusijoje žmonės algas gauna ne doleriais. Maistą perka irgi ne už dolerius. Nors rublis gali būti „medinis“, tačiau gyvenant Rusijoje jo pakanka. 

2024 metais NATO šalių gynybos išlaidos siekė apie 1,47 trilijono JAV dolerių, ir tai be kitų Vakarų partnerių pagalbos Ukrainai. Kasmet NATO šalys išleidžia bent trilijoną, tačiau skundžiamasi, kad sandėliai tušti, o šalys nėra pasiruošusios. Tuo tarpu Rusija, turėdama 75 milijardų dolerių biudžetą, sugeba gaminti daugiau ir efektyviau, karo ir sankcijų laikotarpiu.  Kur pinigai, Vatsonai?

Vakarai nenori Rusijos pralaimėjimo. Tai atskaitos taškas jų strategijoms dėl Rusijos ir tai visiškai apriboja Vakarų veiksmus.

Vakarai žiūrėdami į rusus mato tokius pačius. Ne vakariečius, bet ir ne visai Aziją. Tai rusams leidžia parduoti „jūs patys mus atstūmėte“ naratyvą.  

Rusija nėra efektyvi propagandoje. Ji tiesiog dominuoja naratyve, kuris vis labiau populiarėja Vakaruose – kolektyvistinio požiūrio į pasaulį naratyvą ir nusivylę individualizmo darbotvarke žmonės priima Rusijos naratyvus. Kova juk nėra demokratijos prieš autokratijas – kariauja kolektyvistinis ir individualistis mąstymo tipai.

Rusijos režimas yra fašistinis, tačiau net ir šis fašizmas – suvaidintas. Potiomkino kaimo fašizmas. Jie talentingai imituoja europietišką kultūrą ir išorinius simbolius, neperimdami esminių vertybinių pamatų. 

Rusija savo hipergarsinių ginklų projektą pradėjo dar 2000-aisiais, o užbaigė 2019 m. Šalis turi aiškią ilgalaikę strategiją, niekada nebuvo jokio suartėjimo ar galimybės susitarti. Juos neblogai atskleidžia 21 metų Putino laiškas su reikalavimais Vakarams.

Svetainės turinys apsaugotas