·
Neatspėjot. „RedNote“.
„RedNote“ yra aliuzija į Mao „Mažąją raudonąją knygelę“, suvadinusią reikšmingą vaidmenį kultūrinėje revoliucijoje.
TikTokas JAV gali būti uždarytas dar šį sekmadienį. Reikia tikėtis, kad ir ES kažkada savyje ras valios to imtis. Todėl Kinijos komunistai nutarė nesislapstyti po „privataus verslo valdomi algoritmai“ spektakliu, ir sukūrė „RedNote“.
TikTokas buvo apie mus ir mums, su labai gudriu algoritmu – kiekvienas ten rasdavo savo pažįstamą kultūrinę terpę.
„RedNote“ yra mums pažįstama „Pinterest“ logika veikianti programėlė, rodanti, kokia tobula šalis yra Kinija ir ją sukūrusi komunistų partija. Programėlėje daugiausia dėmesio skiriama gyvenimo būdo turiniui ir elektroninei prekybai, joje galima dalytis trumpais vaizdo įrašais bei rašytiniais įrašais. Programėlė ypač populiari tarp moterų – didžioji dalis vartotojų sudaro būtent jos.
Iš „TikTok“ traukiasi vis daugiau vakariečių, tarp jų – ir Lietuvos jaunimas. Dalis jų renkasi alternatyvą „RedNote“, nors didžioji dalis šios platformos turinio pateikiama tik mandarinų kalba.
Jei „TikTok“ bent bandė sudaryti įspūdį, kad turi saugumo priemonių, tai „RedNote“ net nebando slėpti savo ryšių su Kinijos komunistų partija. Platforma renka ypač didelės apimties asmeninius duomenis: vietos nustatymo informaciją, naršymo veiklos duomenis, IP adresus ir kitą su įrenginiu susijusią informaciją. Visi šie duomenys keliauja į Pekiną.