Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brazilijoje ant G20 susitikimo pakylos

Brazilijoje ant G20 susitikimo pakylos, dar viena valstybių vadovų rankų paspaudimo scena – Joe Bidenas ir Xi Jinpingas aptaria santykių ateitį. Viskas atrodo labai pažįstamai. Xi kalba apie stabilumą ir bendradarbiavimą su nauja Trump’o administracija, tačiau klausimas lieka – ar tai išvis įmanoma?

Vienoje Trumpo komandos pusėje turėsime aršius „vanagus“, įskaitant Marco Rubio, kurio pavardė Kinijoje šnabždama kaip baubas. Kita pusė – ekonominio pragmatizmo entuziastai. Naujasis iždo sekretorius Scottas Bessentas vadovauja pragmatiškesnei frakcijai, kuri teikia pirmenybę apgalvotam bendradarbiavimui. Buvusio prekybos atstovo Roberto Lighthizerio galimas sugrįžimas žada derybų logiką , nors pati tarifų politika išlieka nenuspėjama. Jie kalba apie dialogą, tačiau kartu greitai planuoja rodyti Pekinui lentelę su naujais tarifais.

Visus juos vienija bendras vardiklis – jie netiki, kad JAV ir Kinija gali sugyventi vieningoje pasaulio tvarkoje.

Kinija, savo ruožtu bando demonstruoti lankstumą – siūlo pirkti daugiau JAV prekių ir skolų, statyti gamyklas JAV ir net organizuoti taikos konferenciją dėl Ukrainos. Tuo pačiu nubrėžia raudonas linijas Trumui – Taivanas, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimas Kinijoje, Kinijos Komunistų partijos režimo stabilumas ir veiksmai, trukdantys Kinijos vystymuisi.

Sunkiai suderinamos vizijos.

Šioje sudėtingoje dėlionėje atsiranda dar vienas žaidėjas – Elonas Muskas. Jis remia stabilių santykių su Kinija palaikymą, nes gali susilaukti problemų su savo verslais Kinijoje, tačiau tai gali grėsti jo santykiams su Trumpu.

Artimiausias metais turėsim daug progų aptarti tarifų ir kitas kovas tarp Trumpo administracijos ir Kinijos.

Svetainės turinys apsaugotas