Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šolcas Kinijoje arba nesibaigiantis Vokietijos eksperimentas

Tuo metu kai JAV didžiausiu prekybos partneriu po 30 metų tapo Meksika ir ši dideliais žingsniais (kartais tyliai, kartais garsiau) nutraukinėja ryšius Kinija, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas su verslu skrenda į Pekiną.

Prieš vizitą simboliškai Scholzas, norėdamas pritraukti daugiau jaunimo konkuruojant su kraštutinių dešiniųjų AfD, kuri labai efektyviai išnaudoja TikToką, irgi susikūrė savo paskyrą TikToke. Susirūpinimas dėl Kinijos prieigos prie duomenų apsaugos ir kas apskirtai yra TikTokas (tai mes su jumis esame ne kartą aptarę) tampa antraeiliu prioritetu.

Į Kiniją vykstančios delegacijos sudėtis daug pasakanti – lėktuvas pilnas Vokietijos pramonės, kuri nudegusi Rusijoje jokių pamokų neišmoko ir nori dar adrenalino ateityje. Tiesa, Vokietijos vyriausybė kai ką jau supranta – prieš gerus metus verslui buvo pasakyta, kad tokiose šalyse kaip Rusija ar Kinija nudegęs verslas rizikuoja savo kailiu ir jų nuostoliai nebus kompensuojami.

Vokietija yra vienas didžiausių geopolitinių įkaitų šios dienos realijose. Jos ekonomikos modelis rėmėsi trimis banginiais: laisva prekyba, kurią finansuoja JAV; pigiais Rusijos energetikos ištekliais ir Kinijos rinka. Visi trys faktoriai dega – atitinkamai dega ir Vokietijos ekonomikos ateitis.

Praėjusiais metais Vyriausybė priėmė strategiją “mažinti riziką” nuo Kinijos, pavadino ją „sistemine varžove“ ir nusprendė aktyviau bendradarbiauti su demokratijomis. Tuomet kalbėta, kad Vokietijos Kinijos politikoje nebeturėtų būti vadovaujamasi vien tik pelno perspektyva; daugiau dėmesio turėtų būti skiriama žmogaus teisėms.

Ši Kinijos strategija tebegalioja ir šiandien. Popieriuje.

Pekine Scholzas lankstėsi, siekdamas gauti Imperatoriaus Xi malones. Nieko labai naujo nebus, nes ekonominė situacija Kinijoje tokia, kad nieko labai ir pasiūlyti nėra. Todėl daugiau vietos liko politikos aptarimui.

Paprašė Xi pasinaudoti savo įtaka Rusijos vadovui Vladimirui Putinui, siekiant užbaigti karą Ukrainoje, nors puikiai supranta kieno pusėje žaidžia Pekinas. Čia svarbus vienas bet – bet kokia taika Ukrainoje įmanoma tik Pekinui pritarus ir garantavus, nes Rusija jau nebegali sau leisti deginti tiltų dar ir su Kinija. Reiškia, bet kokie susitarimai dėl Ukrainos sunkiai įsivaizduojami be Pekino parašo – jos garantijos turės tapti Putino garantijomis, nes Rusijos parašu dabar galėtų patikėt tik kandidatas Vaitkus.

Klimato kaita liko paraštėse, apsikeitus keliais protokoliniais sakiniais.

„Tik drauge dirbdami galėsime rasti sprendimus klimato kaitai sustabdyti ir suvaldyti pereigą prie žaliosios energetikos socialiai teisingu būdu“, – teigė O. Scholzas. Pasakė ir visi iš karto pamiršo.

Geriausia visoje šioje kelionės istorijoje ką iš tiesų galvoja Vokietijos deep state, kaip pasakytų maestro Trumpas.

„Kinija kelia didesnę ilgalaikę grėsmę Vokietijos saugumui ir interesams nei Rusija. Rusija yra audra, Kinija yra klimato kaita”, – tuomet sakė BfV (mūsų VSD atitikmuo) prezidentas Thomas Haldenwangas.

Visa tai puikiai suprasdami, didėlė dalis Europos politikų vis dar neturi politinės valios atitinkamai savo šalių interesams.

Svetainės turinys apsaugotas