Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apie Lietuvos galią ir interesus Europos Sąjungoje

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sieks antros kadencijos. Ar pritarti jos siekiui spręs ne šalių lyderiai EVT, tačiau.. Europos Liaudies Partija. Ir tai geriausias pavyzdys kaip veikia ES mechanizmas ir kiek daug galios Lietuva praranda dabartinėje paprotinės teisės Europos Sąjungos ir apskritai užsienio politikos situacijoje.

Lietuvos politiniame lauke, kalbant apie Sąjungą, iš viso neegzistuoja tema apie europinės politinių partijų šeimas, nors Europos Sąjungos teisėkūros procese joms tenka ypatingas vaidmuo.

Būtent didžiosios politinių partijų šeimos formuoja europinę klausimų darbotvarkę ir ieško galimų sprendimo kelių. Politinėse šeimose, o ne Europos Parlamente ar EVT salėje sudėliojamas ir naujasis Europos Komisijos kabinetas.

Taip bus ir šiuo atveju – po sprendimo dėl von der Leyen, partijos “dalinsis” sekančius Europos Komisijos postus. Kam atiteks svarbiausi bus sudėliota tiek politinių šeimų viduje, tiek susitarimuose tarp skirtingų politinių šeimų. Mes norime įtakingų komisarų kuriuojančių užsienio politiką, saugumą, plėtrą? Mums derėtis reikia DABAR.

Turime „nepartinį“ prezidentą, o tai reiškia, kad Lietuvos prie šio derybų stalo nėra.

EVT posėdyje, kai bus tik oficialiai patvirtinamas EK pirmininkas ir vėliau komisijos nariai jam teks statisto vaidmuo pritarti. Suderėta viskas bus be jo. Kaip be jo suderėta būna didelė dalis europinės darbotvarkės klausimų neoficialiuose lyderių susitikimuose atskirų europinių politinių šeimų.

Lietuva praranda labai daug dėl dabartinės kvailos mūsų paprotinės tvarkos. Įtaka Europos Sąjungoje yra mūsų šalies nacionalinis interesas.

Svetainės turinys apsaugotas