JAV Atstovų rūmai didele balsų dauguma pritarė teisės akto projektui, pagal kurį Kinijos kompanija „ByteDance“ turi per šešis mėnesius parduoti „TikTok“ programėlę. Kitu atveju ji būtų uždrausta.
JAV saugumo tarnybos laikosi pozicijos, kad Kinijos vyriausybė naudoja „TikTok‘ą“ kaip propagandos įrankį ar kaip priemonę šantažuoti vartotojus. FTB direktorius Christopheris Wray’us Kongresui liudijo, kad „TikTok“ yra įrankis, kontroliuojamas Kinijos vyriausybės ir keliantis susirūpinimą dėl nacionalinio saugumo. Jo nuomone ilgalaikis tikslas yra poveikis vaikams ir taip ilguoju laikotarpiu pasiekti Vakarų visuomenės griūtį. Apie tai su Jumis esame kalbėję.
Projektas dar turės sulaukti pritarimo Senate, kuris šiuo klausimu susiskaldęs. Gera naujiena Kinijai tai, kad teisės akto nepalaiko Donaldas Trumpas – anot jo, jei nebeliktų „TikTok‘o“, nuo to išloštų, jo paties žodžiais tariant, „Zuckerschmuck‘as“. Realiai ši Donaldo pozicija „patepta“ pinigais – stambus respublikonų ir Trumpo rėmėjas J. Yass yra investavęs milijardus į Tiktoką.
TikTokas šiomis dienomis vaidina auką ir kviečia jaunimą skambinti savo kongresmenam ir juos spausti balsuoti prieš. Veidmainiška, atsižvelgiant į tai, kad „TikTok“ Kinijoje nėra pasiekiamas, o kiniška jo versija yra griežtai cenzūruojama.
Tokia JAV pozicija yra pavyzdys Europai kaip save sauganti ir save gerbianti galia turi elgtis su socialiniais tinklais, šiuo atveju TikTok.
„TikTok“ yra populiariausias apps‘as pasaulyje, ir kartu yra Kinijos Trojos arklys. Vaikai ir paaugliai visame pasaulyje per dieną vidutiniškai žiūri 91 minutę „TikTok“ vaizdo įrašų, todėl jo patronuojanti kompanija „ByteDance“ turi precedento neturinčią prieigą prie jaunų žmonių akių, širdžių ir protų.
Ta pati kompanija Kinijoje siūlo visai kitokį algoritmą. Komunistų partija žino apie piktybinę „TikTok“ įtaką vaikams, todėl Kinijos vaikai šia programėle gali naudotis tik 40 minučių per parą, o ir tai, ką jie mato, yra su mokslu, švietimu ir istorija susijęs turinys – įrašai su patriotizmą, socialinę sanglaudą ir asmeninius siekius skatinančiais vaizdo įrašais. Taigi, vakariečiams jie duoda opijų, o savo vaikams – daržoves.
Vakaruose siūlomo feed’o tikslas yra subversija – ilgalaikė ardomoji veikla, griaunant visuomenės struktūrą. Pirmoji subversijos stadija yra demoralizavimas, trunkantis apie 15 – 20 metų – tiek reikia norint išauginti naują žmonių kartą, kurios realybės suvokimas pakreipiamas reikiama linkme.
Europos Sąjungos pareiga šiuo atveju, naudojantis didelės rinkos prieigos galia, yra iškovoti, kad turinys, pateikiamas „TikTok‘e“, būtų nekenksmingas mūsų vaikams. Pavyzdžių, kaip tai padaryti šiuo metu vyksta JAV.